ריקודי בטן לקידום הבריאות

המחול המזרחי או בשמו העממי- ריקודי הבטן הינו סגנון ריקוד מסורתי ששורשיו במזרח התיכון ובצפון אפריקה.

מקורו של הריקוד הוא בטקסי פולחן אשר התקיימו ע"י כוהנות דת כחלק מטקס לאלות. במהלך השנים הריקוד הוצג בטקסי נשים כחלק מטקסי הכנה לנישואין וללידה קלה. כבר אז סגולותיו של הריקוד היו ידועות שביישום נכון הריקוד יכול להביא מרפא לכאבים שונים.

בשנים האחרונות ריקודי הבטן זוכים להכרה הראויה להם. ממחקריו רפואיים עולה שמלבד הירידה במשקל ושיפור סיבולת לב ריאה הריקוד תורם לאיזון בין שרירי הבטן ושרירי רצפת האגן, הגמשת מפרקי האגן ועמוד השדרה המותני שמביאים לשיפור היציבה ושיווי המשקל, והקלה על לחצים בגב התחתון.

הריקוד מבוסס על תנועות מעגליות וכולל הפעלה של השרירים העמוקים שלא מתפקדים ביום- יום. הריקוד תורם להריון, ללידה ולשיקום לאחר מכן.

לריקוד יתרונות לחיזוק העצמות והשרירים ולמניעת אוסטאופורוזיס בגיל מבוגר, שמירה על יציבה נכונה וגירוי שכלי. לריקוד תפקיד חשוב בבקרה על איזון רמות הסוכר בדם ומומלץ לחולי סכרת.

נשים רבות מעידות שהפסיקו לסבול מעצירויות ושיפור בבריחת שתן,. על חיזוק השרירים וירידה במשקל, על עלייה במצב הרוח ועל הפחתת חרדות ודיכאון.

ריקודי בטן, כמו כל פעילות אירובית אחרת, גורמים לעלייה ברמת הסרוטונין והנורואדרנלין במוח – חומרים שאחראיים על מצב הרוח ועל חיזוק מערכת החיסון.

הייחודיות שבריקודי הבטן, אשר מבדילים אותו מפעילות אירובית אחרת, הוא אופי הריקוד ששם דגש על תנועות רכות, מעגליות שגורמות לחיזוק נכון של גוף האישה.

הריקוד מביא גם כן לשיפור קוגנטיבי, שיפור הקורדינציה, ובמקרים רבים הינו כלי להעצמה של הנשיות, המיניות והדימוי והביטחון העצמי .

#הריון #רצפתאגן

לוגו.png