קורס מדריכות בריקודי בטן

האם הקורס מתאים לי?

אז מה בעצם לומדים בקורס?

הקורס בנוי מהחלק הראשון שבו נתמקד ונחדד את הרמה המקצועית שלכן כרקדניות. 

השיעורים שלנו ברמה מקצועית מאוד גבוהה ומאתגרת, בשילוב עם דיוק בטכניקות הבסיס נוציא ממך את הרקדנית שתמיד חלמת להיות..

 

החלק השני הוא החלק העיוני של הקורס- "ארגז הכלים" למדריכה המתחילה. כל מה שמדריכה לריקודי בטן צריכה לפני שהיא עומדת מול קבוצה.  "איך ללמד"- איך להסביר את התנועות, איך לתקן טעויות של תלמידות, מערכי שיעור מפורטים ועוד.

 

החלק השלישי של הקורס בנוי מתכני העשרה מרתקים להעשרה בכל הנוגע למגוון סגנונות הריקוד וכן גם לתחומי עניין מקבילים לריקודי בטן:

 
 

במהלך הקורס אנו לומדות הרבה טכניקה, ובלי לשים לב המקום של הרגש בריקוד נדחק הצידה.

במהלך הסדנה נקבל כלים לחיבור לתנועה מתוך הרגש. נלמד כיצד ניתן להשתמש בריקוד ככלי יעיל לביטוי ריגשי בשיעורים.   

סדנת באלדי

סגנון הבלאדי הינו סגנון ריקוד מצרי הבא לתאר את החיים בכפר, סגנון הבלאדי כולל בתוכו ריקודים מצריים מסורתיים אך גם התפתחויות של השנים האחרונות בתחום הפופ ערבי. הסדנה משלבת ריקוד עם מקל בנוסף לסגנון הבלאדי הקלאסי.

הרצאה בנושא רצפת אגן

(עם מילה גולדנברג )

מודעות גוברת בשנים האחרונות לתחום רצפת האגן מביאה נשים רבות לפנות לעזרה בנושא. ריקודי הבטן הינו כלי טיפולי יעיל לחיזוק שרירי רצפת האגן. מילה גולדנברג הינה פיזיותרפיסטית מוסמכת לרצפת אגן, מטפלת ומרצה מרתקת בתחום.הסדנה תועבר בשילוב עם תרגול פיזי.

 יוגה מעצימה לריקודי בטן

בסדנה נקבל כלים מתחום היוגה ליישום בריקודי בטן.

נלמד לרכז את תשומת הלב לתנועות שלנו בריקוד, לחיבור יציב לקרקע, ליצירת תנועה מתוך השרשה עמוקה, שיווי משקל, גמישות וחיזוק הגוף.

סגנון ריקוד בטן בו הרקדנית רוקדת עם צעיף, בשילוב טכניקות של תנועה וצעדים. נלמד טכניקה בסיסית בריקוד עם צעיף, וכוראוגרפיה שיכולה להיות פתיח לכל ריקוד אחר.

מחמוד רדה הינו רקדן וכוריאוגרף מצרי המוכר כמי  ש"המציא" את הפולקלור המצרי והעלה אותו על הבמה. בסדנה נלמד את הטכניקה הייחודית של מחמוד ראדה תוך שילוב כוריאוגרפיה מקורית של יפעת פרג.

נלמד איך ללמד

 נלמד את טכניקת הלימוד הייחודית של 'שרקיה' המבוססת על פירוק הריקוד לגורמים ולימוד הדרגתי ותבניתי של התנועות. אז גם אם אין בכוונתך לעשות הסבה מקצועית ללימוד ריקודי בטן בעתיד זה לא משנה, כי כשרוצים ללמוד משהו ממש טוב כדאי ללמד איך ללמד אותו. 

סדנאות והופעות ריקודי בטן באירועים פרטיים

אין כמו לשמח א.נשים ! הופעת ריקודי בטן או סדנת ריקוד באירוע פרטי הינה חוויה סוחפת גם לרקדנית וגם לקהל. תינתן האפשרות להתלוות אלי לאירועים פרטיים ואף להעביר בעצמכן סדנאות ריקוד כחלק מפעילות התנדבותית של 'שרקיה' בקהילה.

ריקודי בטן לאוכלוסיות לא קונבנציונליות

ריקודי הבטן יכולים להיות כלי משנה חיים עבור נשים מכל חתך האוכלוסיה-ילדות, נערות בסיכון, נשים מבוגרות, פגועי נפש ועוד. נלמד ונתנסה בלימוד לא קונבנציונלי של ריקודי הבטן והנגשת הריקוד עבורן.

לימוד כוריאוגרפיות

המטרה של כוריאוגרפיה אישית היא לתת ביטוי ליכולות שלכן כרקדניות לעומת זאת כוריאוגרפיה קבוצתית מביאה את התלמידות לאתגר קוגנטיבי - הקושי בלזכור ריקוד מובנה וכן שמה דגש על נקודות החיבור בין התנועות.  

מוזיקה לריקודי בטן

 המוזיקה לריקודי בטן מורכבת מעולם ומלואו של צלילים, כלי נגינה ומקצבים שונים. נעמיק לתוך הקצב ונשתמש בו לצרכינו - באם מדובר בשיעורים, בהופעות או לתרגול קומבינציות ועוד. נלמד על המקצבים האופייניים לריקוד ועל אמנים מוכרים בתחום.

מימוש הפוטנציאל האישי

הרשמה לקורס ההכשרה המקצועית מקנה לתלמידות אפשרות להגיע לכל השיעורים במהלך השבוע המתקיימים בסטודיו,  ולהחשף לכל הרמות, ההסברים ומהלכי השיעור. דבר שמשדרג את היכולות המקצועיות של התלמידה ומביא אותה למימוש הפוטנציאל האישי בריקוד. 

ההיסטוריה של ריקודי הבטן ופנינות דרך

נלמד לימודי העשרה בתחום ריקודי הבטן, על מקורות הריקוד, התפתחותו לאורך השנים, נדידה בעולם והמצב כיום. נכיר רקדניות  שהשאירו את חותמן וסגנונן האישי בהיסטוריה של הריקוד.

 
 

מה אומרות התלמידות

 

הייתה זו שנה משנה חיים ובלתי נשכחת בכל המובנים, כולה בניצוחה הבלתי נלאה של עדי. לימדת אותנו כ"כ הרבה דברים בכ"כ הרבה מישורים. לימדת תנועות, לימדת לזוז, לימדת לרקוד!

לימדת לנשום, לחייך, להקשיב.

לימדת לפלרטט, בעיקר במראה עם עצמנו.

לימדת אותנו לאהוב, בעיקר את עצמנו.

לימדת לקבל, שוב- בעיקר את עצמנו. להבין שגם השמיים הם לא הגבול, ושהבלתי אפשרי קורה והנה הוא נרקם ונבנה ואנחנו אוספות לנו עוד ועוד הצלחות.

חיכינו לשיעורים כמו אוויר לנשימה, וידעת לא לאכזב אף פעם. כל שיעור היה יותר טוב מקודמו.

אנחנו רוצות להודות לך, על כל מה שעשית, על מה שאמרת, על מה שלא אמרת, על הסבלנות וההכלה, על האותנטיות שלך, שהיא הסוד המופלא שהופך את שרקיה לכזה בית עבורנו.

תודה לך!

קורס מדריכות -מחזור 2018

 

בונוסים

?כיצד נרשמים

?ימים ושעות

ימי חמישי 

19:30-21:00

?מתי מתחילים

נובמבר 19

עלות הקורס

700 ש"ח

X

8 חודשים

ובנימה אישית

במחזורים הקודמים של קורסי המדריכות לריקודי בטן של 'שרקיה', זכיתי ללוות נשים מדהימות ששיתפו אותי במסע שלהן והן ריגשו אותי עד דמעות בדרך המופלאה שהן עברו.

 

כל אחת בדרכה המיוחדת הראתה לי כמה כח ועוצמה יש לריקוד הזה ואיזה שינוי ניתן ליצור באמצעותו בחיים של אנשים.

 

אני מזמינה אותך להצטרף אלינו לדרך חדשה, לפתוח דלת להזדמנויות מרגשות ולקבל כלים ליצירת שינוי עבורך ועבור אחרים.

 

בואי באהבה!

עדי

כל הזכויות שמורות לשרקיה - לימוד ריקודי בטן כדרך חיים